GENÇ BÜROKRAT MANŞET HABERLER

BELEDİYE HABERLERİ
BELEDİYE ETKİNLİKLERİ
RÖPORTAJLAR
BELEDİYE DUYURULARI
BAŞKANI TANIYALIM
ENGELSİZ BELEDİYELER

Örnek Belediye: ''Sivas''

Sivaslı firmaların ürünlerinin tanıtıldığı fuara katılmak üzere Sivas'a gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Sivas’ın her geçen gün büyüyen ve gelişen bir şehir olduğuna dikkat çekerek Sivas Belediyesinin Ak Parti belediyeleri içerisinde her zaman örnek bir belediye olduğunu söyledi.
Bu haber 2017-09-08 11:14:23 eklenmiş ve 119 kez görüntülenmiştir.
 
Sivas'ın Değerleri Tanıtım Fuarı’na katılmak üzere Sultan şehir Sivas'a gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet Belediye Başkanı Sami Aydın’ı makamında ziyaret etti.
 
“Sivas’ımız üretimde de, sanayide de, ihracatta da sizlerin ve hükümetimizin katkılarıyla daha iyi noktalara gelecektir.” diye sözlerine başlayan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Bugün göreceğimiz tablo çok üst düzey bir tablo olmayacaktır. Ama ben yakinen biliyorum ki; AK Parti öncesi tabloyla kıyaslandığı zaman gerçekten çok büyük bir aşama kaydettiğimizi ifade etmek isterim. İnşallah Sayın Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz beyin de Sivas’a katmış olduğu destekle Sivas’ın her geçen gün üzerine koyarak ilerlediğini görmekten hem belediye başkanı hem de bir Sivaslı olarak büyük mutluluk ve gurur duyuyorum.” dedi.
 
Sivas her gün değiştiğini ve büyüdüğünü ifade eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise, “Bunu şehrin içerisinde yaşayanlar belki çok yakinen izlemeyebilirler ama dışarıdan gelen bir göz olarak Sivas'ın her geçen gün üzerine koyarak geliştiğini görmekten dolayı komşu ilin milletvekili ve bakanı olarak gerçekten gurur duyuyoruz.” dedi.
 
Sivas’ın on yıl içerisinde sıçrama yaparak önemli noktalara kadar geleceğini belirten Tüfenkci, Sivas’ın ekonomik anlamda güçlü bir altyapısı olduğuna değindi. 
 
Tüfenkçi, “Sivas'ın gelişmesi, Sivas'ın değişmesi, Sivas'ın büyümesi esasında Türkiye’nin büyümesi ile eşdeğerdir. Çünkü Sivas; Anadolu'nun, Türkiye’nin omurga illerinden, önemli kentlerinden biridir. Sivas'ın Kurtuluş Savaşı'ndaki önemi herkes tarafından biliniyor. Önümüzdeki süreçte Türkiye'nin atılımı ve dirilişi yönünden de Sivas önemli görevler, ekonomik anlamda önemli işlevler üstlenmektedir. Anadolu kaplanları diye ifade ettiğimiz Anadolu’dan çıkan iş adamlarımızın dünyaya açılımlarında üstlerine düşen önemli bir payı alacaktır. Sivas'ın ekonomik anlamda güçlü bir altyapısı var, ulaşım altyapısı var ve bu coğrafi konumu itibarıyla da bunu ekonomiye hıza dönüştürdüğümüzde lojistik olarak Sivas'ın önümüzdeki 10 yıl içerisinde çok farklı noktalara geleceğine ben inanıyorum.” dedi.
 
Sivas Belediyesi AK Parti Belediyeciliğinin güzel örneklerinden Türkiye’ye örnek teşkil eden belediyelerden birisidir diyen Tüfenkci, Sami Aydın’da daha önceki dönem çalışmaları ile ve şimdiki dönem çalışmalarıyla göz dolduran belediye başkanlarımızdan olduğunu söyledi.
 
Konuşmaların ardından Bakan Tüfenkci anı defterine Sivas hakkındaki duygu ve düşüncelerini yazdı.
ETİKETLER : sivas belediyesi örnek belediye Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci
Diğer BELEDİYE HABERLERİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Belediyelerin birlik dergisi
© Copyright 2015 Pusula Yayıncılık. Tüm hakları saklıdır. Bu site İRM Pusula Tasarım Ajansı alt yapısı ile yapılmıştır.
ANASAYFA
BELEDİYE HABERLERİ
BAŞKANI TANIYALIM
BELEDİYE DUYURULARI