GENÇ BÜROKRAT MANŞET HABERLER

BELEDİYE HABERLERİ
BELEDİYE ETKİNLİKLERİ
RÖPORTAJLAR
BELEDİYE DUYURULARI
BAŞKANI TANIYALIM
ENGELSİZ BELEDİYELER

“Kuruluştan Kurtuluşa” ile Tarihe Yolculuk

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kültürel mirasımızın tanıtılması ve aktarılması amacıyla “Kuruluştan Kurtuluşa” ismiyle bir kültür gezisi programı hayata geçirdi.
Bu haber 2017-09-04 13:42:45 eklenmiş ve 120 kez görüntülenmiştir.
Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna ve Kurtuluş Savaşı dönemine şahitlik eden tarihte bir yolculuk konseptiyle tarihi değere sahip Bilecik, Söğüt, Göynük bölgesine ücretsiz kültür gezileri düzenlenmeye başlandı. Kültür gezisine Kocaelililerin ilgisi oldukça fazla oldu. Hemen hemen her gün ilimizden bir grup; Bilecik, Söğüt, Göynük bölgesine kültür gezisine katılıyor.
 
TARİHİ BİR ROTA

2009 yılından bu yana düzenlediği Çanakkale Kültür turlarıyla 219 bin 690 kişiyi Çanakkale Savaşının yaşandığı yerlere rehberler eşliğiyle götüren Büyükşehir Belediyesi, bu kez de Osmanlı Devletinin kuruluşuna ve Kurtuluş Savaşı’na şahitlik eden tarihi bir rotada kültür gezisi düzenliyor. 15 Eylül tarihine kadar sürecek kültür turlarına Kocaelili vatandaşların ilgisi oldukça fazla oldu. İlimizin tüm ilçelerinden vatandaşlar oluşturdukları 45 kişilik gruplarla Osmanlı Devletinin kuruluşunda ve Kurtuluş Savaşında önemli bir yere sahip bölgeyi rehberler eşliğinde gezerek bir tarih bilinci kazanıyor.
 
NASIL BAŞVURURUM?

Kuruluştan Kurtuluşa Kültür Gezisi, haftanın 7 günü 45 kişilik grupla yapılabiliyor. Dernek, Vakıf veya Sivil Toplum Kuruluşu 45 kişilik bir grup oluşturarak Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masasına geziye katılacakların T.C. kimlik numaralarının bulunduğu bir liste ile başvuru yapabiliyor. Mahalle muhtarları vasıtasıyla da 45 kişiden oluşan bir grup başvuru yaparak kültür gezisine katılabiliyor. Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi Kültür, Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüğünün 0262 322 18 74 dahili 2447 den ayrıntılı bilgi alınabilir.
ETİKETLER : kocaeli belediyesi Kuruluştan Kurtuluşa proje gezi tarih
Diğer BELEDİYE ETKİNLİKLERİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Belediyelerin birlik dergisi
© Copyright 2015 Pusula Yayıncılık. Tüm hakları saklıdır. Bu site İRM Pusula Tasarım Ajansı alt yapısı ile yapılmıştır.
ANASAYFA
BELEDİYE HABERLERİ
BAŞKANI TANIYALIM
BELEDİYE DUYURULARI